úterý 3. ledna 2012

Jak drahé je předsevzetí?

S koncem roku nepřichází jen bujaré oslavy, poslední fakturování a změny v zákonech, ale mnoho lidí se také rádo upíná k novoročním předsevzetím, jako by ono magické datum 1. 1. mělo snad mít skutečně nějaký vliv na naše osobní každodenní zvyky a návyky. Mile mě překvapilo, že kromě televizních reklam na žvýkačky pomáhající přestat kouřit jsem ve svém okolí nezaznamenal žádnou významnější ozvěnu této novoroční tradice. Tedy až do dnešního rána.

Josefe, tento příspěvek je o vás. Nemějte mi jej za zlé, upřímně vám držím palce a jsem přesvědčený, že nejsem jediný, kdo vám přeje úspěch. Je to ode mě trochu troufalá snaha o crowdsourcování motivace a pevné vůle pro vás. A kdo by pro ni mohl být vhodnějším vzorkem než studující stunome?

Můj šéf je jedním z mála nadřízených, kterého po ránu v práci opravdu s chutí pozdravíte, a on vás nezklame. Tak tomu bylo i dnes, již legendární "Nazdar fešáku!" pohladilo mé ego i v novém roce a ještě než jsme se pustili do zapisování atestací a především dolazování programu konference New Media Inspiration 2012, dostal jsem podrobný přehled Josefova osobního plánu změn do nového roku, který bych shrnul do tří základních oblastí: udělat si čas sám na sebe, zlepšit své stravování (už žadné saláty ze školního baru, sladké vody ani čokoládičky) a věnovat péči svojí pleti.

V prvních dvou oblastech vám budu rád morální oporou a dohlédnu na vás ve svých omezených možnostech, v té třetí přijdu se zcela konkrétními radami (obstarám vzorek vhodné péče :-).

Zajímavé je, že Josefovo rozhodnutí motivovalo i mě samotného, můj cíl je ovšem mnohem skromnější, když to dobře půjde, bude na mém blogu na konci roku o čtyřicet osm příspěvků více. Jsem sám zvědavý, jak drahé pro mě toto předsevzetí nakonec bude.

PerFektní rok 2012!

Jakub

Posted from my iPad.


Žádné komentáře:

Okomentovat